Board of Management

 

 

Chair
Ms Margaret Ronnau
Bachelor of Social Science, GAICD
Appointment expires 30/06/2021

 

Board Members

 

Kerry Anderson Ms Kerry Anderson
GAICD; Grad. Dip. Direct Marketing; Dip. Training & Assessment.
Appointment expires 01/07/2023
Mr Garry Fehring
GAICD; RN BN; Cert Oncology Nursing; Cert Rehabilitation Nursing; Grad. Dip. Nursing Mgt.
Appointment expires 01/07/2023
Anna McLeod Ms Anna MacLeod
Dip. Applied Science (Nursing); Bachelor of Science; Masters of Applied Science; Grad. Dip. Legal Practice; Bachelor of Laws; GDLP; MAICD.
Appointment expires 30/06/2024
Mr Jeffrey Rigby
Grad. Dip. Applied Corporate Governance; Adv. Cert. Risk Management; Master of Business Administration; Master of Engineering Science; Bachelor of Engineering.
Appointment expires 30/06/2023
Dr Nicholas Yap
Bachelor of Medicine, Surgery and Medical Science; Master of Health Management and Public Health; Royal Australasian College of Medical Administration Fellow; Graduate Diploma of Divinity.
Appointment expires 30/06/22
Ms Nicoletta Muner
GAICD, Corporate Governance; MPharmSci (Pharmacy); Bachelor (Hons) Pharmaceutical Chemistry and Technology; Pharmacy, Pharmaceutical Biology.
Appointment expires 30/06/22
Ms Margaret Lewis
Diploma of Teaching.
Appointment expires 30/06/2024
Mr Peter Rushen
Bachelor of Economics & Politics; Certified Practicing Accountant.
Appointment expires 30/06/2023
Dr Heather Holst
Doctor of Philosophy (History); Post-Graduate Diploma in Arts (History); Grad.Dip (Education); Bachelor of Arts.
Appointment expires
30/06/2024
Mr Russell Jones
Bachelor of Laws; Practicing Certificate (Law Institute of Victoria); Certification in building, construction and mediation; GAICD.
Appointment expires 30/06/2024
Lexi Randall-L’Estrange
GAICD; MBA (Social Impact/Tech); Lead Implementer ISO/IEC 27001 2013 training course; Governance Foundations for Non-profits, AICD; Bachelor of Environmental Engineering (Hons)
Appointment expires 30/06/2024